Viisas elämä | Viisas elämä -messut

Yhteystiedot

Viisas Elämä Oy (ent. Basam Books Oy) on hyvinvointikirjallisuuteen keskittyvä kustantamo ja hyvinvointitalo. Viisas Elämä -sivujen (viisaselama.fi) blogit, artikkelit ja videot tarjoavat inspiraatiota ja ajatuksia kokonaisvaltaiseen hyvinvointiin. Julkaisemme sivuilla myös ajankohtaisia uutisia tapahtumistamme.

Sivuilta basambooks.fi löydät kirjamme ja verkkokauppamme. Viisas Elämä julkaisee ajankohtaista ja laadukasta hyvinvointikirjallisuutta. Lisäksi julkaisuohjelmaan kuuluvat viisasta elämää tukevat inspiroivat klassikot, runoteokset sekä tieto- ja kaunokirjallisuus.

Viisas Elämä etsii koko ajan uusia kauno- ja tietokirjallisia teoksia kustannusohjelmaansa. Käsikirjoituksia ja käännösnäytteitä voi lähettää sähköpostin liitetiedostona. Liitäthän mukaan yhteystietosi. Viestin aihe-kenttä on hyvä otsikoida teoksen nimellä ja sanoin Käsikirjoitus/Käännösnäyte. Kerro viestissä myös lyhyesti itsestäsi ja kuvaile käsikirjoitustasi tai käännösehdotustasi.

Otamme yhteyttä, mikäli käsikirjoitus soveltuu kustannusohjelmaamme. Valitettavasti emme voi antaa käsikirjoituksista palautetta tai vastata käsikirjoituksia koskeviin puhelin- ja sähköpostikyselyihin. Lähetä käsikirjoitukset sähköpostilla osoitteeseen: kasikirjoitukset@viisaselama.fi. Huomioithan, että meillä on tällä hetkellä ruuhkaa, emmekä voi valitettavasti olla yhteydessä kaikkiin halukkaisiin. Voit myös olla suoraan yhteydessä toimitusjohtaja Heli Le, heli@viisaselama.fi.

Yhteystiedot:

Käsikirjoitukset
kasikirjoitukset@viisaselama.fi
Asiakaskyselyt ja palautteet
asiakaspalvelu@viisaselama.fi
Toimisto
p. 050 338 0717 (klo 11-16). Parhaiten meidät tavoittaa puhelimitse maanantaista keskiviikkoon, muina aikoina kannattaa laittaa sähköpostia asiakaspalvelu@viisaselama.fi.
Käyntiosoite: Hämeentie 155 A 6, 00560 Helsinki
Postitusosoite: Viisas Elämä Oy, PL 42, 00561 Helsinki
Laskutusosoite: Laskutustiedot_PDF

Verkkolaskutus

Verkkolaskuosoite: 003709054777
Välittäjätunnus: 003721291126
Paperiset laskut
Viisas Elämä Oy
09054777
PL 100
80020 Kollektor Scan
Sähköpostilaskut (PDF)
invoice-09054777@kollektor.fi

Henkilökunta:

MYYNTI
asiakaspalvelu@viisaselama.fi
Myynti- ja markkinointikoordinaattori
Aku Vainikainen
aku@viisaselama.fi
VIESTINTÄ
PR-päällikkö
Auli Salomaa
auli@viisaselama.fi
p. 044 980 3071
Arvostelukappaleet: auli@viisaselama.fi
TAPAHTUMAT
Markkinointipäällikkö
Marika Haag
marika@viisaselama.fi
P. 040 529 0499
KIRJATUOTANTO
Kustannustoimittaja
Jonna Nisu
jonna@viisaselama.fi
Foreign Rights
Tuomas Lojamo
tuomas@viisaselama.fi
TALOUSHALLINTO
Akseli Välkesalmi
akseli@viisaselama.fi
TOIMITUSJOHTAJA
Heli Le
heli@viisaselama.fi
puh. 040 546 4883
Viisas Elämä Oy
PL 42, 00561 Helsinki
Hämeentie 155 A 6, 00560 Helsinki